Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.

Div 4 Mellersta 2016

Alla våra resultat - alltid med våra siffror först.

För förbundets officiella matchinfo, klicka på StFF. Där hittar du karta mm för idrottsplatsen och även matchinfo efter spelad match.







                                               
April     
Lö 16/414.00 Nacka IP Ursvik IK Stff    2-1 (0-0)
(56)  0-1
(76)  1-1 Sebbe (Victor)
(82)  2-1 Ollie (Sebbe)
Gult: Inti

Lö 23/4 16.00 Älvsjö IP Älvsjö AIK Stff 2-0 (0-0) 
(51) 1-0 Miran (Inti)
(85) 2-0 Sebbe (William)
Gula: Ollie

Fr 29/418.00 Zinkensdamms IP FC Krukan Stff
0-3 (0-1) 
Gult: Inti, Sebbe, Mran
Rött: Björk
      
Maj      
Lö 7/5 14.00 Nacka IP Ingarö IF Stff 5-3 (2-1)
(27) 1-0 Miran (Robin)
(31) 2-1 Miran (Robin)
(53) 3-2 Sebbe
(89) 4-3 Victor (Ollie)
(92) 5-3 Victor (Jesper)
Gult: Linus
 
Fr 13/5 20.00 Träkvistavallen Ekerö BoIS Stff 1-1 (0-1)
1-1 Sebbe (Jesper) 
Gult: Ollie, Dilan

Lö 21/5 14.00 Nacka IP
Hallonbergens IF Stff 1-2 (1-1)
(12) 1-0 Jesper (Linus)
Gult: Inti, Cem, Tobbe
Rött: Linus

To 26/520.15 Hjorthagens IP Värtans IK Stff 4-4 (2-2)
(20) 1-1 Miran (Tobbe)
(24) 2-2 Miran
(73) 3-4 Jesper (Miran)
(93) 4-4 Ollie (Miran) 
      
Juni       
Lö 4/6 14.00 Nacka IP Vasastan BK Stff 10-0 (2-0)
(11) Miran (Inti)
(14) Sebbe (Miran)
(58) Miran (William)
(63) Miran (Sebbe)
(65) Sebbe (Oliver)
(76) Sebbe (Oliver)
(77) Miran
(82) Victor
(86) Linus
(89) Miran (Victor)

To 9/6 19.00 Zinkensdamms IP Reymersholms IK Stff 4-2 (0-1)
(31) 0-1
(52) 1-1 Miran (Robin)
(59) 2-1 Victor (Miran)
(70) 3-1 Miran (Linus)
(78) 4-1 Miran (Linus)
(85) 4-2 
Gula: Björk, Tobbe
Lö 18/6 18.00 Nacka IP FC Andrea Doria Stockholm Stff 2-3 (1-1)
(37) 0-1
(40) 1-1 Jesper
(55) 1-2
(67) 1-3
(69) 2-3 Cem
Gula:  Kastriot, Björk, Chris
Ti 21/6 20.00 Ängby IP Ängby IF Stff 1-4 (0-2)
(13) 0-1 
(29) 0-2
(61) 0-3
(64) 1-3 Tobbe (str)
(93) 1-4
Gula: Ollie 
Rött: Ollie (2 gula)

Ti 28/620.00 Nacka IP Ängby IF Stff 4-1 (1-1)
(15) 1-0 Jesper
(24) 1-1
(60) 2-1 Sebbe (str)
(64) 3-1 Tobe (str) 
(77) 4-1 Tobbe
Ass: Robin, Jesper 2, Victor
Gula: Björk, Sebbe, Tobbe, Linus
Röda (2 gula): Jesper, Adam
      
Augusti        
On 3/820.00 Kärrtorps IP FC Andrea Doria Stockholm Stff 1-4 (0-1)
(33) 0-1
(48) 0-2
(55) 0-3
(67) 1-3 Sebbe (Miran)
(76) 1-4 
Gula: Oliver, Miran

Lö 6/8 18.00 Nacka IP  Reymershoms IK Stff 2-0 (2-0)
(02) 1-0 Sebbe
(35) 2-0 Inti (Victor)
Gula: Inti, Victor, Miran

Må 15/8 19.30 Kristinebergs IP (gräs)Vasastan BK Stff 5-1 (1-1)
(03) 0-1 
(04) 1-1 Robin (Chris)
(56) 2-1 Jesper (Oliver)
(59) 3-1 Sebbe (str, Björk)
(69) 4-1 Björk (Jesper)
(74) 5-1 Ollie (William)
 
Lö 20/814.00 Nacka IP Värtans IK Stff 2-1 ((1-0)
(43) 1-0 Sebbe (str) 
(70) 2-0 Sebbe (William)
(77) 2-1
Gula: Adam, Robin

Lö 27/8 17.00 Ursviks IP Hallonbergens IF Stff 2-3 (2-1)
(10) 0-1
(43) 1-1 Jesper (ass?)
(45) 2-1 Sebbe (ass?)
(55) 2-2 Sebbe (Miran)
(80) 2-3 
Gula: Oliver, Robin, Inti
      
September      
Lö 3/9 14.00 Nacka IP Ekerö BoIS Stff 5-0 (3-0)
(20) 1-0 Miran
(40) 2-0 Adam
(45) 3-0 Miran
(69) 4-0 Jesper
(80) 5-0 Sebbe
Ass: Sebbe 3, Victor
Gula: Miran, Adam

Lö 10/9 14.00 Ingarö IP (gräs) Ingarö IF Stff 3-1 (2-1)
(12) 1-0 Mange
(27) 2-0 Miran
(41) 2-1
(81) 3-1 Sebbe
Ass: Miran, Sebbe, Jesper
 
Lö 17/9 14.00 Nacka IP FC Krukan Stff 1-1 (1-0) 
(55) 1-0 Självmål
(88) 1-1 
Gula: Mange, Miran, Ollie

Lö 24/9 14.00 Nacka IP Älvsjö AIK Stff 2-1 (1-0) 
1-0 Miran
2-1 Ollie
Ass: Shahriyar, Victor

Fr 30/9 20.00 Ursviks IP Ursviks IK Stff 2-1 (1-0)
(57) 1-0 Sebbe
(73) 1-1
(87) 2-1 Victor
Gula: Ollie, Victor






 

 
Stolta Sponsorer
https://www.svenskaspel.se/grasroten
Bingo Stockholm - Alla hallar